Měli jste někdy nad rámec skvělý nápad, který měl jeden zásadní problém. A to ten, že byl jen ve Vaší hlavě. Jak se při napadením takovým nápadem postupuje ? Zprvu nějak formujete myšlenku a tu pak převedete na papír. Z papíru, až dává nějaký smysl ji můžete převést do počítače, kde ji třeba nějak ve 3D grafice namodelujete. Z tohoto kroku už se jde rozhýbat. Danou myšlenku můžete opravdu z toho 3D grafického modelu přenést do reality. Tento model si totiž pomocí 3D tiskárny můžete vytisknout. Taková 3D tiskárna umí tisknout do několika, nebo spíše z několika materiálů. Nejčastěji využívanější je plast, který se označuje jako PLA.

3D tisk plast

Plastů je samozřejmě více druhů, máme i plasty, které se označují jako ABS, což je tvrdší plast. U všech těchto materiálů pracuje 3D tiskárna jinak. Přistupuje ke každému materiálu individuálně. Je rozdíl jestli tisknete PLA nebo ABS. Nejen, že to poznáte na finálním výsledku, který z tiskárny vyjde, ale poznáte to i na tom, že při tisku bude tisknout v jiných teplotách, to protože každému materiálu jednoduše vyhovují jiné podmínky. Kdyby se na 3D tiskárnách dalo tisknout jen z plastu nebyly by až tak moc užitečné. Jde na nich totiž tisknout i z materiálů jako je dřevo nebo sklo. Z 3D tiskárny si dnes můžete nechat vytisknout dům, ve kterém můžete celoročně bydlet. To však zajišťují firmy.

3D tisk drevo

Taková 3D tiskárna totiž asi není úplně pro každého, a to už kvůli její ceně. Obecně nejlevnější tiskárny startují na cenách jako 6 až 7 tisíc korun, což také není pro každého, aby si vytiskl jednu jeho „myšlenku” za tolik peněz. Právě z tohoto důvodu existují firmy, které mají několik 3D tiskáren a věci, které si budete chtít nechat vytisknout Vám klidně na zakázku vytisknou. 3D tisk Brno je pro příklad místo v Brně, které funguje na tomto principu a vytiskne Vám věci pomocí 3D tisku.