Většina mladých lidí vyhledává bydlení a život ve městech, což v opačném případě lidé starší věkové kategorie odcházejí na vesnice a užívají klidu na svých malých zahrádkách plných kytiček a stromů.
řeka u chaty

Když dospíváme a užíváme si nočního života, kin a veškerých kulturních akcí, docela výrazně nás omezuje dlouhé a složité čekání nebo přestupy na hromadnou dopravu. Všichni, kdo bydleli nebo bydlí na venkově dokonale mi porozumí, o čem mluvím, jakožto z vlastní zkušenosti. Jakožto mladí lidé plní elánu s nedostatkem trpělivosti a času v dnešní době chceme být přesto všude. Vedeme den ode dne uspěchané životy, ze kterých máme akorát přibývající vrásky na obličeji. Některé naše činy zájmy jsou naplněné určitým smyslem za vidinou daného cíle, ale ostatní jsou poněkud zmatené a neví, co vlastně chceme a činíme. Přemýšlíme,  kterou životní křižovatku zvolíme.

Ale když už se najdeme, dozrajeme a víme, co máme od sebe očekávat, vyhledáváme zázemí v takovém prostředí, které je nejbližší a sympatické.

Pokud zvolíme přesun na vesnici, musíme si předem položit několik důležitých otázek. Jsem ochotný dojíždět do práce? Nebude mi chybět ruch města? Mám dostatek času na práci kolem domu? Ano?

Malý domeček u lesa s velkou zahradou a malým pejskem, se kterým budeme chodit na procházky. To vše je ideálním zázemím pro nás. Dnes je pěkné počasí, tak jej mohu využít a rozhodnu se grilovat a pozvu třeba sousedy, se kterými se budeme důvěryhodně znát a navštěvovat se. Máte rádi opalování, tak šup vytáhněte lehátko a relaxujte.
mrakodrapy Hong Kongu

Ale pokud přes všechny tyto fakta, veškerý spěch, množství lidí a nákupní centra vás baví, je jednoduše rozhodnuto, co je přirozenější.

 Ano, tento určitý styl života si utváříme od narození tím, kde vyrůstáme a jak jsme vychováni, ale také jsme ovlivněni svými prioritami koníčky. Zkrátka ve městě máte více času na veškerou zábavu a kulturní vyžití a lepší možnosti nejen z hlediska dostupnosti, ale i výběru či navázání nových kontaktů a pracovních příležitostí.