Většina žen se na mateřství těší, představuje si, jak bude jezdit s kočárkem, chodit na kávičky s kamarádkami atd. Může se ale ovšem stát, že budete mít pocit osamělosti, stereotypu, kdy všechny dny budou stejné. Nemusíte se za to stydět, určitě v tom nejste sama. Důležité je něco dělat, pokud jste typ, který byl zvyklý na ruch kolem sebe o to víc můžete být z nové situace zasmušilá.
žena s dítětem
            Den s prckem potřebuje řád, aby jste nezešílela, měla čas i trochu na sebe a chod domácnosti. Pokud si nevíte rady, jak čas vyplnit, koukněte se na webové stránky některého mateřského centra ve vašem okolí. Tyto neziskové organizace zřizuje většinou město. Nabídka služeb je pestrá a navíc se seznámíte i s jinými maminkami a navážete nová přátelství.
Co vlastně centra nabízí?Převážně jde o dopolední aktivity, které navštěvují maminky s dětmi. Jedná se o cvičení, která jsou rozdělena podle věku dětí, cvičí se už od kojeneckých měsíců. Samy cvičitelky jsou matkami, tak nemusíte mít obavy. Samozřejmostí jsou dětské herny. Nečekejte ale automaty. Jedná se o místnosti, které jsou vybavené herními prvky, kde se mohou vaše ratolesti vyřádit i s ostatními dětmi. Nepravidelně se konají i tématické přednášky. Pozvaní odborníci přednášejí na zvolené téma, které je pro ženy v tomto období aktuální. Můžete zde i koupit, vyměnit oblečení či hračky. Pořádají se zde burzy, kde levně seženete vše potřebné.
šicí stroj
            Ani odpoledne centra nezavírají. Konají se zde například kroužky pro větší děti, které již chodí do školy a smysluplně tak tráví svůj volný čas. V podvečerních hodinách se konají kurzy pro ženy, kde se mohou naučit nově věci, o kterých si myslely, že v životě rozhodně potřebovat nebudou (např. kurz šití na šicím stroji). V poslední době se objevují i organizované celodenní výlety po okolí nebo i pobytové dovolené.