Evropský hit

Evropa se mění k nepoznání a spolu s ní i aktivní sportování. Přispěly k tomu i trampolíny a již dávno neplatí, že je to tělocvičné nářadí pro vybrané sportovce. Zajímavé však je, že se tento sport do nebývalých rozměrů rozšířil až za posledních deset let.
Určitý podíl na tom má zařazení skoků na trampolínách mezi olympijské disciplíny. Stalo se to v roce 2000 a to přimělo řadu výrobců rozšířit sortiment a proniknout i na „lidový“ trh. Zpočátku to nebylo snadné, důležité bylo veřejnost informovat o přínosech a k tomu dokonale posloužil internetový obchod, sociální sítě a diskusní fóra. Lidé totiž mezi sebou dnes komunikují převážně elektronicky – mobilem, e-maily a diskusními blogy a jakmile se nějaká věc uchytí, šíří se pak zájem jako lavina.

trampolína

Prodejci sportovních potřeb a provozovatelé fitness center se velmi rychle zorientovali a nabízeli je jako součást svých služeb, otevíraly se první zábavné jumping parky a jelikož jsou lidé zvědaví a sledují, co se kolem nich děje, sami brzy přišli na jejich přednosti.

pružina

Cvičení není mučení

Trampolíny si zamilovaly především děti, mají v sobě spoustu energie, potřebují ji někde vybít a tento způsob je pro skotačení přímo ideální. Nejde však jen o dětské trampolíny pouze pro hraní a dovádění, je to svým způsobem sice primitivní, ale velmi důmyslný nástroj, jak své fyzické tělo dát do pořádku a zlepšit jeho fungování. Nevěříte? Není to jen obyčejný kus pružného plastu na kovových nohách.
Vědecké výzkumy potvrzují, že je to nejefektivnější způsob, jak posílit tolik namáhaný imunitní systém, jehož oslabení je jednou z příčin civilizačních chorob. Způsobuje to právě nenapodobitelný pohyb střídání odrazů a dopadů. Důkladně zaměstnáte většinu svalů, zlepší se proudění krve, organismus se bude rychleji detoxikovat a regenerovat a zároveň ušetříte klouby, které trpí zvláště při běhání po tvrdém povrchu.