Preppy styl vznik v padesátých letech minulého století. Studenti prestižních škol z vyšších tříd se tímto stylem chtěli odlišit od ostatních. Jde o módu, která je tak inspirovaná školními uniformami, ovšem nečekejte, že se v ní nosí jen sukně a svetříky doplněné o rozpustilé culíky. Nemusíte vypadat jako školačka. Preppy styl klade důraz na ležérnost, pohodlí, eleganci a kvalitní materiály. Nosí se i barvy, ale pozor u preppy stylu si musíte zvolit vždy jen jednu výraznější barvu v modelu. Barvy se zbytečně nekombinují. Zkrátka čím jednodušší, tím lepší. Co vám tedy nesmí chybět v šatníku?

květinová sukně

Bez saka se neobejdete

Základním prvkem vašeho šatníku by v tomto případě mělo být rozhodně sako. Kombinovat ho můžete nejčastěji s košilemi, ale klidně pod něj oblékněte si méně formální tričko s límečkem. Tedy košile a sako je jasné, jde o dobrou a pohodlnou volbu, se kterou nic nezkazíte a obléci si tuto kombinaci můžete téměř kamkoliv. K tomu oblékněte džíny nebo džínové kraťase, ovšem zvažte jejich délku. Preppy styl si vymysleli studenti z bohatých rodin a ti chodili oblékaní střídmě a slušně. Proto se vyhněte krátce střiženým sukním, šatům i šortkám, které odhalují příliš mnoho.

Dalším nezbytným kouskem ve vašem šatníku by měl být také svetřík. Těch si pořiďte nejlépe hned několik, protože ten se nosí jak ke kalhotám, tak i k sukním a šatům a vždy udělá dobrou službu. Svetříky mohou být černé, bílé, šedé, klidně ale i barvené. Nosí se ty z lehkých materiálů a mohou být bez knoflíků, s knoflíky nebo jen přehoz. Šaty i sukně vybírejte v lehce romantickém stylu, nebojte se ani kytičkovaných vzorů nebo puntíků, které vypadají zvlášť žensky, roztomile a hlavně slušně.
prestižní universita

Doplňky se v tomto stylu moc neuznávají, protože důraz je kladen na oblečení značkové a z těch nejlepších materiálů, takže aby mohlo skvěle vyniknout, příliš mnoho doplňků zde nečekejte. Pohrajte si spíše s vlasy, které nejlépe spleťte do copánků nebo si udělejte jen jednoduchý culík.