Pro štíhlou postavu musí naprostá většina z nás něco dělat. Kromě zdravé stravy v přiměřeném množství je to také pohyb. Ale kdy, v jakou denní dobu, je nejlepší se této aktivitě věnovat? Někdo radí ráno, někdo večer, pak si zase někde přečteme, že je to vlastně jedno! Faktem zůstává, že je to dost individuální záležitost. Každý jsme zkrátka jiný a různé jsou i naše potřeby, zvyky a možnosti. Odborníci nám ovšem cvičení v ranních hodinách doporučují! A radí se nevymlouvat a zkusit to. Jaké k tomu mají důvody? Je to prý zdravé po fyzické i duševní stránce. Má to prostě řadu výhod!
 žena cvičí jógu při východu slunce
Přes den se nepřejídáme
Celý den máme v hlavě, že jsme ráno vynaložili nemalé úsilí v boji s tukovými buňkami. Dáváme si pak větší pozor, abychom nejedli některé sladké či tučné dobroty. Nebo abychom jich alespoň nejedli moc!
 
Pravidelnost
Vstáváním a cvičením ráno podporujeme pravidelný režim. Tělo se mu za nějaký čas samo přizpůsobí a není problém včas se probrat. Probouzíme se potom totiž bez potíží v danou dobu sami. Máme to v hlavě prostě tak nastaveno!
 žena se protahuje na zemi
Jsme plní energie
Sportovní aktivita nás „nabudí“, naplní naše těla endorfiny! Jsme aktivní a energie nám vydrží až do večera. To je výhodné jak v zaměstnání, tak doma.
 
Nedostane nás stres
Ranní cvičení pomáhá našemu organismu i po stránce psychické. Stresové situace náročného pracovního dne i domácí starosti zvládáme mnohem lépe a „nevytočí“ nás každá maličkost.
 
Dobře se nám spí
Pokud se věnujeme cvičení ráno, nemáme potíže s večerním usínáním. Nehrozí čekání na usnutí se zíráním do tmy. Ani zbytečné polykání prášků na spaní. Prostě v klidu usneme a dobře se vyspíme!
 
Tak co na to říkáte? Přesvědčili jsme vás, že cvičit ráno je zdravé a výhodné? Zkusíte to také? Tak do toho, neváhejte zbytečně dlouho. Čím dříve začnete, tím dříve budete v lepší kondici, mnohem štíhlejší a hlavně zdravější!