Je vám kolem padesáti a vaše děti se rozhodly odstěhovat do vlastního bydlení? Zůstal vám prázdný dětský pokoj a vás možná přepadl smutek, syndrom opuštěného hnízda. Každý, kdo má děti, se s tím jednou setká. Najednou je v bytě ticho a divné prázdno. Na smutek je nejlepší co? Přece všichni známe: dělání, dělání! Tohle je ideální doba předělat celý byt!

obývací pokoj

Dejme tomu, že jste se vzali někdy před více než 30-ti lety, vaše bydlení bylo z počátku nejspíš takového studentského typu. Časem jste ho začali vybavovat a jakmile přišly na svět děti, tak se vše přizpůsobovalo pravděpodobně jejich potřebám na prostor. Ale teď, když opustí byt, tak se vám naskytne jedinečná možnost zařídit si bydlení dle svých požadavků, dle svých představ a hlavně, pomyslet na to, že už nejste nejmladší a za pár let přijde stáří s úplně jinými potřebami na rozmístění nábytku apod. Asi nechcete stáří připouštět, nicméně, co si nechat poradit s návrhem obývacího pokoje, ložnice a třeba pracovny, někým, kdo se v oblasti bytového designu vyzná? Proč třeba nepřehodit pokoje a z dětského neudělat ložnici nebo obývák? Že vás to vůbec nenapadlo a nedovedete si to představit? Právě proto by bylo vhodné najmou nezávislého designéra, který si byt prohlédne a navrhne třebas nečekané, ale určitě praktické rozvržení bytu a nábytku, možná i nějaké stavební úpravy, ale neděste se, jednak vám pomůže i s výběrem stavební firmy a za druhé, až do smrti už nebudete muset v bytě nic předělávat.

pokoj

Odejdou-li děti jednoho dne z vašeho domu, je to velký zásah do zaběhlých zvyklostí v celé domácnosti, ale proč toho nevyužít a nezměnit toho více tzv. při jednom. Předělejte celý byt s pomocí bytového designéra a uvidíte, jak váš byt prokoukne. Místo dětí k vám jednou budou chodit přespávat vnoučata, tak na ně určitě s plánováním nezapomeňte.