Právě nebankovní hypotéka může být vaší jízdenkou za štěstím, ať už potřebujete stavět či rekonstruovat bydlení, ať chcete vyrazit na dovolenou do pozemského ráje anebo pořádně rozpumpovat své podnikání. Nic není nemožné, alespoň pokud jde o nebankovní úvěr. A zapomeňte na všecko, co vám do očí tvrdili bankovní úředníci, kteří vaši žádost o půjčku okamžitě smetli ze stolu. Věci se často mají jinak, než to na první pohled vypadá, a proto nízký příjem nemusí být ve skutečnosti až tak nízký, ale naprosto postačující na dobrou půjčku. A stejně tak záznam v registru může být naprosto bezvýznamný a o ničem nerozhoduje. Alespoň při žádosti o nebankovní úvěr tomu tak je.

dolary

Tak co, už jste se rozhodli, která půjčka je pro vás ta pravá??
Jisté je, že všichni, kdo mají nějaké potíže, nebudou váhat a vyrazí pro nebankovní hypotéku. V takové situaci jim totiž v bankách zabouchnou dveře před nosem.
Nicméně i pro lidi, kteří se nacházejí v naprosto normální, nijak nekomplikované finanční situaci, může být nebankovní úvěr zajímavou nabídkou. Tím spíše, že úroková míra je té, jakou vám nabídnou v bankovním domě velice podobná, dokonce může být i mnohem zajímavější. Výhodou je větší volnost podmínek smlouvy, a jistě vám přijde vhod i dlouhá doba splatnosti.

bankovky

Typickým znakem všech nebankovních půjček je ručení nemovitostí. Nemovitost je pro nebankovní společnost zárukou, že svým závazkům dostojíte. A je dostatečnou zárukou i v případě, že je vaše finanční situace komplikovaná. Právě z tohoto důvodu vám tak může nebankovní společnost vyjít vstříc, i když vás jinde odmítnou, protože jí dáte dostatečnou záruku, že svůj úvěr budete splácet. Nicméně jakou konkrétní nemovitost k tomu to účelu zvolíte, záleží jen a pouze na vás a určující je jen její hodnota, nikoli druh nemovitosti.
Navíc, když se nacházíte v opravdu složité situaci, můžete si zvolit vlastní řešení na míru, třeba s pomocí spoluručitele anebo spoludlužníka.