Jste vyčerpání z nekonečného sezení v kanceláři? Den za dnem pořád ta stejná místnost a pořád stejně nezáživná práce? Nevěřili byste, jakou změnu vaší každodenní rutině přinese třeba jen nepatrná proměna vaší kanceláře. Může to být úklid na stole, změna nástěnky, nebo třeba pořízení praktické skříně. Další účinnou změnou je pořízení rostlin.

rostlina a káva
Zeleň pro vaše zdraví

Kanceláře, které nemají za okny nebo na stole žádné květináče s rostlinami, působí většinou velice neosobně a lidé se v nich necítí dobře. Je neuvěřitelné, jak takovouto místnost může oživit třeba jen jeden malý kaktus. Rostliny vnášejí do prostoru novou energii a život. Dodávají nám sílu a dobrou náladu. Stejně tak, jako každá rostlina, o kterou se nikdo nezajímá uvadne, tak každá rostlina, vůči které projevujeme zájem a péči, projeví svou vděčnost a vysílá k nám pozitivní vibrace. Další obrovský vliv mají rostliny na kvalitu vzduchu v naší kanceláři. Okysličují vzduch a pohlcují škodlivé látky a záření například z počítače a jiné elektroniky.
moderní Apple

Rostliny vhodné pro vaši kancelář

Ne všechny druhy se stoprocentně hodí do pokoje. Pro většinu lidí jsou nejideálnější nenáročné druhy rostlin, jako jsou kaktusy a sukulenty, o které se člověk musí starat opravdu minimálně. Zároveň tyto druhy rostlin skvěle absorbují škodlivé vibrace, vydrží několik let a nezaberou mnoho místa. Skvělé zpestření kanceláří jsou také bylinky. Například meduňka, levandule, bazalka, či méně známé druhy bylin z Asie, rozzáří místnost nejen svým vzhledem, ale také podpoří a uklidní vaši mysl svou léčivou vůní. Kdo má čas, může si z nich v pauze uvařit skvělý čaj.

Ať už se rozhodnete pro jakýkoli druh, věnujte předem pozornost, kolik péče a prostoru jste rostlině schopni poskytnout a předem se o tom informujte na internetu, či zahradnictví.