Obezita je v současné době jednou z nejrozšířenějších civilizačních chorob a každým rokem čísla obézních lidí rapidně narůstají. Je spojena s řadou závažných zdravotních problémů, které velice často bohužel končí smrtí.

obezita a špatná strava

Hlavním problémem je především nevyhovující skladba potravy nedostatečný pohyb. V dnešní době se lidé přepravují velice často hlavně svými automobily a přirozený pohyb z našeho života v podobě chůze se pomalu vytrácí. Dalším problémem je pak snadná dostupnost nekvalitních, vysoce průmyslově zpracovaných potravin, které jsou v obchodech k dostání za daleko nižší ceny než ovoce, zelenina, maso a další původní nezpracované potraviny. Co tedy dělat, abychom tento smrtící trend zastavili?

Vyvážená kvalitní strava

Dnes můžeme na internetu i v knížkách najít nepřeberné množství zázračných diet, jež slibují zhubnutí několik desítek kilogramů v krátkém čase. Je však třeba mít na paměti, že tyto diety nejsou dlouhodobě udržitelné a nepředstavují proto efektivní řešení obezity a nadváhy. Po ukončení diety se velice často stává, že člověk přibere veškeré ztracené kilogramy zpět a nezřídka ještě něco navíc.

Tyto stravní režimy vám rovněž mohou naprosto rozhodit metabolismus a způsobit jeho zpomalení. Pro některé jedince je poté nemožné zhubnout nadbytečná kila. V takovémto případě může pomoci například přípravek adipex retard, jež účinně potlačuje chuť k jídlu a redukce hmotnosti je o něco jednodušší.

donuty v košíku

Klíčem ke zdravému a štíhlejšímu tělu je především správná strava, která se bude sestávat z původních potravin. Váš jídelníček by měl obsahovat dostatek ovoce, zeleniny, mléčných výrobků a kvalitního masa. Vyvarujte se potravinám s vysokým obsahem cukru a tuku, které vašemu tělu nepřináší nic dobrého. Vhodné je rovněž nakupovat sezónní potraviny, které jsou daleko kvalitnější.