Bazénové čerpadlo je základním prvkem pro čistou vodu ve Vašem bazénu. Pokud s ním budou jakékoliv problémy, tak je nejlepší ho zanést do servisu.

Bazénová čerpadla

Správný typ

Abyste měli v bazénu nádherně čistou vodu, tak je zapotřebí koupit správnou filtraci, přičemž nejoblíbenější je rozhodně ta písková. Funguje hlavně především díky pískové náplní, přes kterou voda protéká a zachycují se v ní i malinké nečistoty, jež nejdou vidět pouhým okem. Aby vše fungovalo správně, tak je zapotřebí bezproblémový průtok vody, o který se samozřejmě stará bazénové čerpadlo.

filtrace bazénu

Velmi důležitým parametrem čerpadla je rozhodně výkon, protože ten zajišťuje dostatečný počet přefiltrování veškeré vody za den, přičemž se doporučuje interval minimálně třikrát za dne. K tomuto výpočtu Vám stačí vypočítat objem vody. Jestliže se chcete vyhnout chlóru a používat raději sůl, tak je nutné k tomu přizpůsobit výběr čerpadla, aby jej slaná voda neničila. Pokud chcete zajistit dlouhou životnost, tak rozhodně nepoužívejte čerpadlo na prázdno, protože bez průchodu vody se správně nechladí.

Servis

O bazénové čerpadlo je dobré se pravidelně starat a nevystavovat jej třeba zatopení, protože to může mít závazně následky. Musíme dbát ohled i na to, že čerpadlo jede přes hlavní koupací sezónu téměř neustále, což je poměrně velká zátěž. Výrobce s tím počítal, takže zařízení vydrží při správné montáží a používání klidně bez problémů několik let. Bohužel jednoho dne může nastat porucha, kdy nebudete vědět, jak čerpadlo zprovoznit.

bazénové čerpadlo

V takovém případě je nutné jednat hned, protože jistě nechcete řešit zakalenou vodu v bazénu, které se velmi těžce zbavuje. Opravy bazénových čerpadel Servisvirivychvan.cz poskytnout kompletní servis, když Vaše čerpadlo přestane správně fungovat. Opravě bazénových zařízení se zde věnují opravdový odborníci, kteří vždy najdou nejlepší řešení. Navíc nechat si opravit staré čerpadlo vyjde finančně mnohem lépe než si kupovat nové. Vyhnete se tak shánění vhodného typu se správnými parametry.