Máte malé děti, čtyřnohého přítele nebo je někdo z členů domácnosti alergik? Pak je u vás úklid určitě na denním pořádku. Proto je třeba přemýšlet, jak si ho zjednodušit. Odpovědí může být bezdrátový neboli akumulátorový vysavač.
 Vysávání podlah
Neexistuje snad pohotovější pomocník v boji proti psím nebo kočičím chlupům, prachu, drobkům a dalším neřádům, které pravidelně odstraňujeme z podlah. Investici do něj určitě oceníte. Je to přesně jedna z těch věcí, o které si budete říkat, jak je možné bez ní žít. Poradí si ve špatně přístupných místech jako je schodiště, šatna nebo komora. Zkrátka všude tam, kde byste s velkým vysavačem, navíc připojeným k elektřině, bojovali.
 
Jsou lehké a opravdu snadno se ovládají.Takže můžete doma zavést dětem povinnost vyluxovat si pokojíček ještě v předškolním věku. Nezaberou tolik místa jako klasika. Vejdou se v podstatě kamkoliv, kde máte malý kousek místa a možnost přivést elektřinu. Pozor si však dejte, pokud od vysavače očekáváte obrovský výkon. Na klasický úklid domácnosti ale vystačí.
 Uklizená domácnost
Jak si správně vybrat:

  • V parametrech si pohlídejte výdrž vysavače na jedno nabití. Doporučuje se zohlednit velikost domu či bytu. Jako minimum se uvádí 30 minut.
  • Stejně tak délka nabíjení je pro vás důležitá. V ideálním případě nesmí trvat nad 10 hodin.
  • Vyberte si správné filtry. Zaměřte se na to, zda je u vás v rodině alergik nebo astmatik případně domácí zvířata.
  • Zamyslete se, jestli je vám milejší vyměňovat sáček nebo po každém vyluxování vysypávat sběrnou nádobu. Sledujte v obou případech objem.
  • Výkon by měl být alespoň 300 W.
  • Zohledněte příslušenství a doplňkové funkce.
  • Nezapomeňte na rozměry, hlučnost i hmotnost.

 
Všechny tyčové nabíjecí vysavače jsou vlastně 2v1. Dají se snadno a elegantně rozložit na malý ruční vysavač, který nahradí smetáček s lopatkou. Pokud pravidelně vytíráte, podívejte se po přístroji, který je rovnou 3v1. Tyto zvládají navíc i tuto činnost.