Podkrovní místnosti bývají velmi atraktivní na obývání zejména ze dvou důvodů. Za prvé zkosené stěny působí lepším estetickým dojmem, než stěny rovné, a stejně tak střešní okna vytváří příznivější atmosféru, kdy do místnosti více dopadá přímé sluneční světlo. Za druhé je z horních partií domů větší výhled, a je-li objekt umístěný v atraktivní krajině, budete si tu připadat jako na rozhledně.

klíče od domu

Z tohoto důvodu je také velký zájem i o bydlení v pražských podkrovních bytech, zejména v historickém městském jádru, a některé scény z podkroví či půdních prostor v Praze se jistě ne náhodou objevily ve starších českých filmech, například v legendárním snímku „Kulový blesk“.

Jestliže právě vy nebo vaši blízcí máte to štěstí a chystáte se k rekonstrukci staré půdy, můžete se tu setkat s některými nepříjemnostmi. Kupříkladu s množstvím starého haraburdí, které bude nutné odtud odstranit. Na starých půdách je k nalezení kde co, například kostra rozbitého bicyklu, hromada opotřebovaných škrpálů, prasklé lyže, vyřazená automatická pračka, dětský kočárek z poloviny dvacátého století, dřevěná truhla plná od myší okousaných oděvů, nefunkční šestiramenný lustr a jistě bychom mohli vyjmenovat mnoho dalších předmětů.

obytné podkroví

Svěřte vyklízení profesionálům

Vyklízení starých půd přináší řadu úskalí, například je to až úplně nahoře a přístup do podkroví je možný pouze po schodech. Vynášet po schodech staré krámy není jednoduché a je to poměrně fyzicky vyčerpávající. Zároveň tu může být spousta prachu a mikroorganismů – plísní, bakterií, roztočů atp. Profesionálové jsou na tyto situace připraveni, ale amatéra to může překvapit a zaskočit.

Profesionální firmy stěhování v Praze také disponují potřebnou technikou a mají k dispozici pro odvoz věcí dostatečně velká vozidla, přičemž se zároveň nemusíte starat o to, kam všechno to haraburdí odvézt, abyste nemuseli zakládat černou skládku.