K čemu ji využít

Před staletími, zejména v Anglii, se s touto látkou experimentovalo i v lékařství a pacienti ji pod lékařským dohledem dostávali jako součást jídelníčku. Velmi však záleží na správném dávkování, je to ryze individuální záležitost, kterou by měla posoudit fundovaná osoba, nejlépe lékař specialista. Proto se také nedoporučuje epsomská sůl k vnitřnímu užívání jako podpůrný detoxikační prostředek, ale pouze jako přírodní léčebná látka do různých koupelí.

medikamenty v lékárně

Doplňování magnézia

Z chemického hlediska jde o síran hořečnatý, je to jeden z významných přírodních zdrojů hořčíku (magnézia), který lze dodávat do organismu prostřednictvím pokožky. Lidská pokožka totiž není vůči okolním vlivům netečná, tímto způsobem lze vstřebávat různé podpůrné léčebné prostředky, čehož se využívá v lázeňských kúrách, a vy si můžete takovou kúru dopřát i doma.

Hořčíku je v současných potravinách menší množství, než tomu bylo před několika desítkami let, stále doplácíme na nešetrnou zemědělskou velkovýrobu a průmyslová hnojiva, namísto těch přirozených. Epsomská sůl je vhodná možnost, jak hořčík do organismu doplnit.

mořská sůl

Proti stresu

Bolesti kloubů, migrény, křeče, psychická nepohoda, deprese, přecitlivělost na hluk, únava, potíže s mělkým spánkem – to vše může být příznakem nedostatku hořčíku. Lidé s tímto problémem také velmi špatně čelí stresu a mnohdy vyhledávají antidepresiva a jiné medikamenty vyrobené ze syntetických složek. Zkuste raději nejprve doplnit do těla to, co mu schází, dopřejte si hřejivou koupel celého těla (v doporučené koncentraci soli), anebo koupel unavených nohou po sportovním či manuálním pracovním výkonu. Nezapomínejte také na vlasovou pokožku, ta bývá často vyčerpána pod vlivem nevhodných šamponů s přídavkem syntetických parabenů.

Hořčík obsažený v této sloučenině působí jako zklidňující tonikum, uvolňuje napětí a k jeho předávkování dochází velmi zřídka – především při vnitřním užívání a projeví se to obvykle průjmovitou stolicí.