Slovo domov zůstává pouhým slovem, dokud se nenaplní smyslem. Jeho atmosféra je totiž láska, pohoda a bezpečí. Samozřejmě, že nebudeme mít holé stěny a prázdné místnosti. Svoje hnízdečko si také hezky vybavíme a vůbec nám pak nebudou vadit i menší prostory. Každá místnost je určená nebo vybudovaná k nějakému účelu užívání. Tak máme docela zažité nějaké priority, které chceme do místností postavit a sdílet s nimi svoje soukromí. Tak jako neodmyslitelně ke kuchyni patří kuchyňská linka a do ložnice postel, tak do obývacího pokoje zkrátka musí patřit sedací souprava. Naštěstí se nevyrábí pouze sériová výroba, ale nabídek je více, než dost. Tím pádem se dá vybírat nejen podle vkusu nebo designu, ale také podle prostorového místa a toho v malém bytě je skutečně velmi málo.
hodiny za gaučem

Hovíme si i v malém bytě

Sedací soupravu musíme vybírat podle prostoru. Každá místnost má totiž jinak dveře, okna, topení a tak je třeba dobře zvážit, co a jak sem uložíme, abychom pak nezakopávali o nadbytečný nábytek. Jinak se zařizuje čtvercový prostor, jinak obdélníkový. Také je rozhodující, zdali bude široký nebo užší a delší. Pak můžeme pohovku zvolit buď na rovné sezení, třeba jen o dvou místech a pořídit sedáky nebo do tvaru písmene L. Skutečně rozhodující bude tvar prázdné místnosti. Poté bude další možnost doplnění o příčky a dělení, ale i nábytek přímo na míru, který vyplní nějaké nedostatky, rohy a podobně. Pokud si nevíme rady a budeme zde obývat delší dobu, možná bude vhodné se poradit s designérem, jak nejlépe situaci vyřešit.
kulatý stolek

Sedačka může nabídnout víc, než lenošení

Každý si rád po náročném dnu odpočine na pohodlném místě. K tomu právě tento nábytek slouží. Při koupi je dobré ale pamatovat ještě na další možnosti, které nám může poskytnout za služby, které se skutečně v malých prostorách hodí.
Rozkládací – pokud máme ložnici, tak to třeba nebude až tak nutné. Ovšem na druhou stranu, pokud by přijela návštěva a chtěla nečekaně přespat, tak máte pro ni připravenou rovnou postel na přespání. V tomto případě je třeba se zaměřit na koupi i za tímto účelem, aby bylo kvalitní provedení.
obrázky nad pohovkou
S úložným prostorem – tak tady to může být trochu oříšek. Ne že by se další volný prostor nehodil, to se každopádně hodí vždycky i ve velkém prostorovém bytě a zvláště, když je schovaný, ale málokdy se vyrábí malá rozkládací sedací souprava s úložným prostorem. Pak už jen záleží na nás, čemu dáme přednost.