Základní pravidlo v silničním provozu a to se má týkat jak motorových, nemotorových vozidel i chodců, je být zkrátka viděn a také dobře vidět. Poté by nemuselo docházet k tragickým scénářům, které si občas zaviníme my sami nebo jiní nezodpovědní řidiči. Autožárovek existuje skutečně mnoho, ale každá má svůj úkol a svoji pozici.
přední světlo bmw
Mají své místo a musí zde skutečně dobře sedět. My od nich očekáváme, že budou splňovat svoji funkci, přesně tak jak mají a k čemu jsou předurčeny. Našim přáním je, aby samozřejmě dlouho vydržely a také nám poskytly tolik světla, aby bylo nejen dostačující, ale také neoslňovalo nebo jiným způsobem nerozptylovalo ostatní účastníky provozu. Navíc existují další rady a pravidla jak s nimi zacházet, nám leccos o nich vypoví.
halogenová žárovička

Vyplatí se investovat do značkového produktu

Mnohdy ve snaze ušetřit rodinný rozpočet, tak vybíráme žárovky levnější, ovšem neznačkové. Problém je, že zde není taková jistota, jak budou fungovat. Sice mohou poskytnout světlo, ovšem otázkou bude jaké a také dalším kritériem bude rozhodně jejich životnost. To znamená, že budeme muset častěji investovat do nové koupě. Značkoví výrobci nemají zase o moc vyšší ceny na trhu, ale na druhou stranu se mohou pyšnit kvalitou, která bude mluvit za vše. Není divu, vždyť každý jejich výrobek musí projít dokonalou kontrolou a navíc jsou díky tomu spolehlivější ve svém výkonu. Mají lepší parametry a také jsou plně homologovány. To si můžeme ověřit na krabičce, kde je uvedený kód E4, také ho lze nalézt přímo na žárovce.
světlo světlometu
Jakou žárovku koupit?
– především s homologací
– od značkových výrobců, kteří mají zkušenosti
– typ, který je předepsaný výrobcem automobilu
– s dobrým světelným tokem, kdy je nejvhodnější mezi 1 400 – 1 500 lumerů
– aby měla správný příkon a napětí, které bude jiné u nákladních a osobních vozidel
– se správnou barvou svítivosti