Děti se rády předvádí a jsou čilé

Jistě vám nemusíme připomínat, že jsou děti živější, ve srovnání s dospělými, a že také k některým věcem přistupují s větší vášní a spontaneitou. Připadá jim přirozené klouzat se po schodech, jezdit po zábradlí, prolézat pod židlemi a pod stolem, dělat kotouly na koberci či skákat na čalounění sedací soupravy. Nepřipadá to zvláštní ani nám, dospělým, takové projevy chování zkrátka k dětskému věku patří a stěží bychom takto sledovali nějakého seniora.

plyšoví medvídci

Musíme s tím počítat i s ohledem na zařizování dětského pokoje, a mnohdy i celého bytu. To znamená dbát na kvalitu a životnost zejména užitného nábytku. Raději vsadit na masivní dřevo u stolů a postelí, než se spoléhat na vratkou dřevotřísku. A co sedací soupravy, židle a křesla? Zkuste je nahradit sedacím vakem pro děti https://www.beanbag.cz/sedaci-vaky-duo. Proč?

Materiál potahu lze vyprat a je pevný – u dětských vaků zvolte nylon, ten je dostatečně pevný na to, aby udržel svou jakost i při extrémním dětském skotačení. Dbejte také na dvojité nebo trojité švy. Takový vak pak může sloužit svému účelu déle, než např. sedací souprava z ekokůže, manchesteru a polyesteru. A pokud se potah zašpiní, snadno jej vyčistíte hadříkem namočeným v saponátu, anebo jej jednoduše vyperete v pračce (musí být odnímatelný). Nylon se také vyrábí v pastelových barvách, čímž váš byt může slušně oživit.

medvídek na sedačce

Uvnitř jsou kuličky EPS – nespoléhejte na alternativní materiály výplní sedacích vaků, jako jsou pohankové slupky, ale vsaďte na jistotu – polystyrenové kuličky EPS. Jednak jsou stejně velké, což zaručí právě ty požadované vlastnosti dokonalého pohodlí, a pak nejsou těžké, takže vak snadno přemístíte jinam, a zároveň nejsou drahé a dají se snadno vyměnit. Možnost výměny náhradní výplně spolu s možností vyprat potah v ruce nebo v pračce dělá ze sedacích pytlů výrobky s velmi dlouhou životností.