Olivový olej je nejen dobrý a dá se používat na přípravu jídel, ale má i blahodárné účinky pro tělo a využít se dá i v kosmetice. Čím je výjimečný?

Důvody, proč byste měli olivový olej používat pravidelně – Nejen v kuchyni je nepostradatelný!

Obvykle slýcháme, že oleje nejsou zdravé, to však neplatí o tom olivovém. Pozor však na to, po kterém v prodejně sáhnete. Pokud chcete, aby měl olivový olej opravdu všechny účinky a obsahoval cenné látky, je třeba vyhledávat extra panenský olivový olej. Pak jej můžete využívat v kuchyni ale třeba i v péči o pleť nebo jako zábal na vlasy. Co všechno obsahuje a jaké účinky má nejen na zdraví ale i naši krásu? Seznamte se s důvody, proč byste měli olivový olej začít používat.

kvalitní olivový olej

Co obsahuje?

Víte, jaké má olivový olej účinky? V první řadě je nutné říci, že je plný antioxidantů, obsahuje vitamíny E a A, kromě toho v něm můžeme nalézt i železo, měď, sodík, draslík, zinek a také hořčík. To jsou všechno velmi důležité látky, nejpodstatnější jsou ale právě antioxidanty. Díky tomu funguje olivový olej jako prevence proti cukrovce, pomáhá udržovat zdravé srdce, snižuje vysoký krevní tlak i cholesterol. Dále má velmi dobrý vliv na mozek, takže pomáhá bránit vzniku onemocnění mozku, udržuje zdravou trávicí soustavu, pomáhá kostem a díky vysokému obsahu antioxidantů dále chrání naše buňky například před vznikem rakoviny. Prospěšný pak může být i pro osoby, které trpí kožními chorobami.

olivový olej v kuchyni

Extra panenský olivový olej je nutné používat ale jen na studenou kuchyni, tradičně se přidává do salátů, ale jistě naleznete i jiné využití. Denní dávka by ale neměla být vyšší, než tři lžíce oleje, pozor ale i na to, v jaké formě konzumujete další tuky. Obecně vzato se to s tuky totiž nesmí přehánět, i když nám prospívají.

Olivový olej v kosmetice

Už víte, proč mít olivový olej ve své kuchyni, ale použít jej můžete i při péči o své tělo nebo vlasy. Olivovým olejem si můžete natírat tvář, ale i ruce. Zjemňuje pokožku a udržuje ji pružnou. Výborně zregeneruje i nehty a jejich okolí. Vyhlášené jsou i vlasové zábaly z olivového oleje. Vlasy totiž zpevní a dodá jim lesk a zdravější vzhled.

Olivový olej je tedy ve všech směrech prospěšný a určitě se ho nemusíte obávat, právě naopak.