Být úspěšný v podnikání to vyžaduje spoustu věcí. Například správný byznysmen musí být velmi disciplinovaný, sebevědomý, komunikativní, asertivní a tak dále a tak dále. Každý si jistě představí, co by měl mít správný byznysmen za vlastnosti. Zcela jistě by měl mít pevné nervy. Pokud je nemá, je jen otázkou času, kdy skončí v nemocnici s vyčerpáním nebo infarktem.
palec nahoru
Pro každého podnikatele platí, že by měl udržovat pravidelnou životosprávu. To ostatně platí pro všechny velmi zaneprázdněné lidi. Psychohygiena je velmi důležité.
Jsou důležité věci, které úspěšní byznysmeni dělají hned po ránu. Nejčastěji nedělají vůbec nic. Zní to absurdně. Tak věřte tomu, že pokud se nenaučíte věnovat malou část dne naprostému nicnedělání, nebude úspěšný ani Váš den, ani Váš život.
 muž s tabletem

Hodina nicnedělání je víc než důležitá

Samozřejmě nemůžete nicnedělat celý den. Ale hodina nicnedělání po ránu je velmi zásadní. Pokud si ji nedopřejete, patrně nebudete tak výkonní. Je velmi prospěšné, abyste tu hodinu nepromarnili. Hodinu nicnedělání, to neznamená, že si sednete k internetu a budete surfovat po nesmyslných stránkách plných plytkých a povrchních informací. Potřebujete si hlavu pročistit ne ji zahltit dalšími informacemi a to naprosto zbytečnými. Je třeba získat odstup a nadhled.
úprava před odchodem
K tomu Vám může posloužit relaxace a meditace, někomu zase prospěje třeba ranní běh, díky kterému dokážete úžasně pročistit hlavu. Jde o to, abyste se cítili jako znovuzrození. Tento akt pak završíte vydatnou, ale zdravou snídaní a můžete se s úspěchem pustit do práce. Budete osvobozeni od úzkostí a stresu, což se rozhodně projeví velmi pozitivně na vašem zvýšeném výkonu. Když jste ve stresu, strávíte prací mnohem více čau a ještě k tomu to není efektivní. Velmi prospívá, když jste unavení, dát si malou meditaci i v průběhu dne. Pár minut meditace dokáže vynahradit i několik hodin spánku.