Technologie, která pomáhá v čištění vody v bazénu, spočívá v bazénovém čerpadle a filtraci. Pískové filtrace jsou osvědčeným a spolehlivým pomocníkem, který přirozenou cestou, a navíc i dokonale, odstraní nečistoty z vašeho soukromého koupaliště. Jedná se v podstatě o jednoduchý systém, který je inspirován přírodou a jejími zákony.

filtrace

 • Jistě už jste také viděli lesní potůček, který je křišťálově průzračný díky drobným kamínkům, přes které spěchá.
 • Princip pískové filtrace je velice podobný.

  • Voda se tlakem filtruje přes písek, čímž se vytváří tisíce kanálků, kterými voda prosakuje a do bazénového okruhu se vrací vyčištěna.
  • Nedochází tedy ani k žádným ztrátám.

Je ale logické, že se za nějakou dobu filtrační kanálky zanesou a je nutno je propláchnout a zafiltrovat.Celý tento proces, při kterém se filtrační funkce opět obnoví, trvá jen několik málo minut.

Filtrace musí probíhat i mimo sezónu

Moderní filtrační jednotky, které pracují pomocí písku, se vyrábějí z nekorozních materiálů a termoplastu. Je tedy zřejmé, že se jedná o materiály, které mají nejen dlouhou životnost, ale jsou také zdravotně nezávadné.

 • Výběr vhodné bazénové filtrace je celkem jednoduchý.

  • Je potřeba se řídit několika kritérii konkrétního bazénu.

   1. Nejdůležitějším ukazatelem je velikost bazénu. Což znamená, jaký má objem.
   2. Je také nutné zohlednit jakým způsobem bude voda upravována.
   3. Je zapotřebí i promyslet, jaké bazénové příslušenství se v budoucnu k bazénové filtraci připojí.
 • aqua

Objem celého bazénu by měl proběhnout přes filtrační zařízení v průběhu šesti až osmi hodin. Tento režim by měl být nastaven během hlavní koupací sezóny, kdy je zahradní bazén pochopitelně nejvíce zatížen. Pravidelné filtrování by ale mělo být nastaveno i mimo sezónu, kdy je část vody vypuštěna a toto soukromé koupaliště je zazimováno.