Největší část rozpočtu spolkne ubytování a cesta. A protože v některých krajinách je ubytování hodně levné, dokonce levnější než u nás, zůstává nám jen ta cesta.

Je docela možné, že než si dovolenou najdete, sedíte s kalkulačkou a mapou u stolu a počítáte, zda vás vyjde levněji cesta autem, nebo letadlem.

Je to sice záslužné vůči vaší peněžence, ale přece jen je to velká ztráta času a výsledek je tak jak tak nejistý. Nikdy nevíte co se cestou semele, a navíc je nutno brát v potaz také její délku. Jistě jinak vyzní kalkulace například Praha Vídeň a jinak Praha Kypr.

Letadlo

Autem na některé místo pojedete dva dny, ne-li déle. To už je tam i zpět pěkná časová ztráta. A tu je možno nahradit, či vyrovnat. Nejlépe tedy letadlem.

Zde přichází v úvahu letenky prostě zamluvit a věc neřešit, ale také je možno využít levné letenky.

Na tomto webu totiž možno nalézt nejlevnější možné lety skoro do všech letových destinací. Nezáleží na tom, jestli je v Evropě či mimo ni. Stačí jen zadat do vyhledávacích polí potřebné údaje a robot už se postará o zbytek.

Je složité vysvětlit, jak to funguje, ale v podstatě to možné je. On se totiž napojí, nebo neustále napojen je, na všechny servery, kde jsou letové informace. Zadáte-li kupříkladu trasu Praha New York, tak jsou během sekund prozkoumány všechny cenové nabídky a ta nejnižší je vyhodnocena jako potřebná pro vaši informaci. Výsledek tedy uvidíte v řádu desítek sekund a věřte, že v momentální chvíli je to skutečně jedna z nejlevnějších letenek, jakou možno zakoupit.

Letiště

Tihle vyhledávací roboti provedou vše ve velmi krátké době, což člověk nedokáže, Než by dolistoval na konec pomyslného seznamu, na začátku téhož už by zase byly ceny změněny.

Proto uvedený web vyzkoušejte a poznáte sami, že skutečně lze ušetřit i na letenkách. Ušetřené peníze pak můžete na dovolené využít o hodně lépe.